HjemmesideUtrydde fattigdomUtrydde sultGod helseGod utdanningLikestilling mellom kjønneneRent vann og gode sanitærforholdRen energi for alleAnstendig arbeid og økonomisk vekstInnovasjon og infrastrukturMindre ulikhetBærekraftige byer og samfunnAnsvarlig forbruk og produksjonStoppe klimaendringeneLiv under vannLiv på landFred og rettferdighetSamarbeid for å nå målene
UNEA-7:

Globalt miljøsamarbeid på dagsordenen

I desember reiser representanter fra nesten alle FNs medlemsland, sammen med sivilsamfunn, urfolk, ungdommer, næringsliv og forskningsmiljøer, til Nairobi for å delta på FNs sjuende miljøforsamling (UNEA-7).

Skattekonvensjon:

Skatteforhandlinger i Nairobi

For første gang ble internasjonale skatteregler forhandlet om på afrikansk jord, da FNs medlemsland møttes i Nairobi for å diskutere en global skattekonvensjon.

COP30:

Skuffet over klimatoppmøtet

En dag på overtid kom partene til enighet i Belém. Slutterklæringen inneholder ikke tekst om omstilling bort fra fossile brensler, og møtes med stor skuffelse fra sivilsamfunnsorganisasjoner.




Facebook



Instagram