Innstilling til det norske kontaktpunktet for OECDs retningslinjer
LO, NHO og ForUM ble bedt om å innstille kandidater til det norske kontaktpunktet. Vi organiserte en bred høring blant NGOer og i akademia, og sendte følgende innstilling i juni 2010.
Vedlegg:
Innstilling til det norske kontaktpunktet for OECDs retningslinjer (ocx)
LO, NHO og ForUM ble bedt om å innstille kandidater til det norske kontaktpunktet. Vi organiserte en bred høring blant NGOer og i akademia, og sendte følgende innstilling i juni 2010.
Last ned »
Bedrifters samfunnsansvar – CSR
Politiske innspill
Statlig eierskap og menneskerettigheter
Høringsuttalelse til Forvaltningen av Statens pensjonsfond i 2010 (Meld. St. 15 (2010-2011)).
Høringsinnspill til Aktivt eierskap - norsk statlig eierskap i en global økonomi Meld. St. 13 (2010-
Se flere saker »Deltakere
FIVH, SABIMA, FIVAS, Norsk Folkehjelp, Amnesty International Norge, PLAN, KN, WWF, Redd Barna
Deltaker som ikke er ForUM-medlem: Den norske Burmakomité
Har du lyst til å bli med i gruppa? Ta kontakt med gruppeleder eller gruppesekretær!
Internasjonale samarbeidspartnere
OECD watch, nettverk med 82 medlemmer globalt med hovedoppgave å informere om OECDs retningslinjer for flernasjonale selskap samt bidra til videreutvikling og overvåking av retningslinjene. ForUM sitter i styringsgruppa til OECD watch - www.oecdwatch.org
European coalition for corporate justice (ECCJ)
Et europeisk nettverk som arbeider for bindende regler for næringslivets ansvar for miljø og sosiale forhold. Jobber primært opp mot EU -www.corporatejustice.org
